CL2510-050-SP
Shenzhen Tengshengda ELECTRIC CO., LTD.
Contact Now
CL2510-050-SP
Category : RF and Wireless RF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
Function : Transceiver, FHSS
Data Rate (Max) : 500kbps
Product Status : Obsolete
Features : -
Package : Tray
Series : -
Sensitivity : -98dBm
Applications : Industrial Monitoring and Control, Wireless Alarm and Security Systems
Mfr : Laird Connectivity Inc.
Frequency : 2.4GHz
Voltage - Supply : 6V ~ 30V
Interface : RS-232 (DB9)
Modulation or Protocol : FHSS
Power - Output : 50mW
Base Product Number : CL2510
Description : FHSS 2.4GHZ DB9 SERIAL BRIDGE
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Contact Now
RF Transceiver, FHSS 2.4GHz FHSS RS-232 (DB9) 500kbps